ZŠ a MŠ Milotice

Školní družina

Jaro je v plném proudu a my využíváme každého krásného dne k pobytu na školní zahradě.

Povídáme si o změnách v přírodě, kytkách a zvířátkách, o velikonočních svátcích.

Měsíc březen se nám letos předvedl v plné kráse. Díky pěknému počasí jsme konečně mohli trávit čas na hřišti a školní zahradě.

Často jsme si vyprávěli o ptáčcích v zimě, poznávali jsme druhy ptáků. Připomněli jsme si, jak se staráme o krmítka a čím můžeme ptáčky v zimním období krmit.

Na karneval, na ten se těšily všechny děti a také účast byla 100procentní. Všichni si dali záležet na svých kostýmech a bylo opravdu co obdivovat.

S dětmi jsme si povídali o zimních sportech, pantomimicky si je předvedli, vyrobili jsme si lyžaře a brusle. Také jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o životě tučňáků, našich sovách a liškách.

Na něj se děti nejvíce těší. Na Mikuláše jsme si udělali zábavné odpoledne, kdy si děti vyrobily papírové rohy a potom plnily různé disciplíny.

I když byl pro nás tento měsíc kratší a bylo nás o něco méně, povídali jsme si o svatém Martinovi, který přijíždí na bílém koni. Bavili jsme se také u tvoření čertů, Mikulášů a andělů.