Mateřská škola

Sluníčka se v  říjnu věnovala podzimu. Vyprávěli jsme si o podzimním počasí, zjišťovali, jak se tvoří déšť, mlha a vítr. Na environmentální zahradě jsme hrabali listí a upravovali záhony, o které se celoročně staráme a pěstujeme na nich zeleninu. Protože je s podzimem spojené vinobraní, navštívili jsme vinařství Maňák a statek v Žádovicích, kde nám ukázali, jak se zpracovávají hrozny a co všechno z nich vzniká.

Ani jsme se nenadáli a prázdniny utekly jako voda. Některé děti se do školky mezi Sluníčka těšily více, jiné méně. Během adaptačního období si děti postupně zvykají na nové prostředí třídy, nové kamarády a paní učitelky.

Na začátku školního roku se děti zaměřovaly na seznámení se s pravidly třídy, zásadami správného chování v MŠ i na veřejnosti, vyprávěly si o rodině a v neposlední řadě se zaměřily na rozpoznávání různých druhů ovoce a zeleniny, které měly možnost ochutnat.

Naše mateřská škola se zaměřila na zlepšení pedagogické diagnostiky a ve spolupráci s Kyjovským Slováckem v pohybu a v rámci inovace ve vzdělávaní v kontextu digitalizace Národního plánu obnovy pořídila diagnostický nástroj iSophi, iSophi SMART a tablety.

Sluníčka si v měsíci červnu užívala teplého a slunného počasí. Trávili jsme spoustu času venku, ať už to bylo na zahradě či hřišti MŠ nebo u rybníku za školou, kde moc rádi pozorujeme přírodu. Užili jsme si také spoustu zábavy na výletech.

Sluníčka v květnu  oslavila svátek maminek a přichystala si pro ně vystoupení, které se konalo 8.5 na KD v Miloticích. Představili jsme se s operkou Budulínek. Protože se nám v květnu příroda krásně probudila, zaměřili jsme se na hmyz, který můžeme v přírodě vidět. Děti měly možnost si prohlédnout hmyz ve speciálních pozorovacích nádobách.

V dubnu se děti ze Sluníček mohly těšit na spoustu akcí a zajímavých témat, o kterých jsme si v MŠ následně povídali. Navštívili jsme vinařství Krist, kde děti viděly, jak se víno uskladňuje, lahvuje a následně může jít do prodeje. Jako svačinku jsme ve vinařství dostali koláček a šťávu z hroznů, která nám moc chutnala a za kterou moc děkujeme. Následně jsme navštívili firmu Eurookna Pražák, kde jsme také měli možnost nahlédnout do výroby. Ani tady jsme neodcházeli s prázdnou a dostali jsme dřevěné kostky poskládané z různých druhů dřeva.

Sluníčka se zaměřila na roční období jaro a vše s ním spojené. Naučili jsme se poznávat jarní květiny, řekli si, jaké tradice nás na jaře čekají a využívali jsme krásných slunečních dní na školní zahradě. Protože předškolní děti brzo čeká zápis do ZŠ, začaly pro ně intenzivnější přípravy.