Smaller Default Larger

1. TŘÍDA „Sluníčka“
V měsíci lednu jsme se s dětmi zaměřili na témata: Tři králové, poletuje bílý sníh, ptáčci v zimě, zimní sporty a lidský mozek + smysly. Činnosti, které jsme úspěšně zvládli, vycházely ze ŠVP PV.

Např.: Zpívali jsme písně s doprovodem Orffových nástrojů, naučili jsme se básničky a osvojili si nové poznatky a dovednosti, které jsou nedílnou součástí předškolního vzdělávání. S dětmi jsme také výtvarně ztvárnili: Papírové koruny tří králů, zimní krajinu, sněhuláky z papírových tácků, zamrzlý rybníček s bruslaři a ptáčky v zimě a to výtvarnou technikou- tupování. Také jsme dětem nabídli pracovní listy a didakticky zacílené činnosti. V měsíci únoru nás čekají dvě divadelní představení a to: 1. 2. 2017 v prostorách MŠ a 14. 2. 2017 v prostorách KD Hodonín.
2. TŘÍDA „Koťátka “
Po vánočních svátcích byly děti plné zážitků z rodinných návštěv a dárků pod stromečkem, které jsme využili na vyprávění (posilování slovní zásoby a vyjadřování). Protože napadlo hodně sněhu, zaměřili jsme se tento měsíc na hry na sněhu, zimní sporty, pokusy se sněhem a ledem a stavění sněhuláků, nejen venku, ale i výtvarnou formou. V zimě je třeba se dobře oblékat, proto jsme se koncem měsíce zaměřili na zimní oblečení + doplňky.
3. TŘÍDA „Motýlci“
První měsíc v roce nám zima dopřála nadílku sněhu a my jsme si venku užili stavění sněhuláků, koulování a válení ve sněhu. Ve třídě jsme si povídali o tom, co se děje v zimě s přírodou a co v zimě dělají lidé. Zaměřili jsme se na témata – činnosti na sněhu, oblečení a nezapomněli jsme ani na pohádky, ty nás baví nejvíce. Postavili jsme si ledové království a také perníkovou chaloupku, které jsme využili k dramatizaci, pantomimě a mimickým cvičením. Témata jsme zpracovávali také výtvarně. O všem si hodně povídáme a tak poznáváme svět.

 

 

Motýlci1
Motýlci1
Motýlci2
Motýlci2
Motýlci3
Motýlci3
Sluníčka1
Sluníčka1
Sluníčka2
Sluníčka2
Sluníčka3
Sluníčka3
Sluníčka4
Sluníčka4
Sluníčka5
Sluníčka5
Sluníčka6
Sluníčka6
Sluníčka7
Sluníčka7
Sluníčka8
Sluníčka8
Motýlci4
Motýlci4
Motýlci5
Motýlci5
Motýlci6
Motýlci6
Motýlci7
Motýlci7
Motýlci8
Motýlci8
Motýlci9
Motýlci9
Motýlci10
Motýlci10
Motýlci11
Motýlci11
Koťátka6
Koťátka6
Koťátka1
Koťátka1
Koťátka3
Koťátka3
Koťátka2
Koťátka2
Koťátka5
Koťátka5
Koťátka4
Koťátka4
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25