Vytisknout

1. Třída „SLUNÍČKA“
Měsíc červen byl velmi bohatý na činnosti a události. Pozorovali a zkoumali jsme různé druhy hmyzu i větší zvířata. Ty jsme si na obrázcích rozdělovali do skupin: hospodářská, exotická a volně žijící.

S některými zvířaty jsme se přímo setkali na výletě v Kněždubu, kde jsme navštívili Selský dům a zúčastnili se programu „Jak žili naše babičky a dědečkové“. Zaměřili jsme se s dětmi také na dopravu a cestování, vyráběli semafory i dopravní prostředky. V průběhu tohoto měsíce jsme tvořili převážně ve skupinách i dvojicích. Dne 13. 6. 2017 jsme uspořádali vycházku do zámku, který jsme si prohlédli v dobových kostýmech. V polovině měsíce byla zakončena plavecká výuka. Dne 21. 6. 2017 proběhlo slavnostní PASOVÁNÍ NA ŠKOLÁKY a následně fotbalový turnaj, malování na obličej a opékání špekáčků u ohniště na školním hřišti. Velkým zážitkem bylo také divadlo, které nám zahrály děti ze ZŠ.
P. učitelky děkují všem rodičům a rodinným příslušníkům za spolupráci během školního roku 2016/2017 a přejí dětem krásné prožití prázdnin.
2. Třída „Koťátka“
Měsíc červen byl v naší třídě plný událostí. Hned 1. 6. jsme si v rámci MDD udělali s Motýlky společný výlet na místní zámek, kde na každého čekalo překvapení v podobě zmrzliny. Celý měsíc jsme si procvičovali roční období, měsíce v roce, dny v týdnu a barvy, kterým jsme dokonce věnovali celý jeden týden – každý den „měl jinou barvu“ podle které jsme se oblékali, povídali si o ní a vyráběli něco červeného, zeleného, modrého… a učili se i básničky a písničky o barvách. V bílé jsme skládali lodičky a pouštěli je na zahradě po vodě.
Vzhledem k blížícím se prázdninám jsme několik týdnů věnovali i tématu cestování a poznávání – povídali jsme si o dopravě a dopravních prostředcích, prohlíželi si knihy a podle nich tvořili auta, vlaky, letadla, semafory apod. Učili jsme se také básničky a písničky o semaforu, vlaku, autobusu. Přečkat červnová horka bylo nejpříjemnější na zahradě ve stínu stromů, kde jsme odpočívali na dekách pod stromy, krmili a pozorovali rybičky v jezírkách a dočkali jsme se také úrody – hrášku, který jsme si na jaře zasadili. Závěr roku nám zpříjemnili děti z místní školy – zpěváčci ze školního sboru nám zahráli muzikál Broučci a dramatický kroužek nám předvedl krásné a veselé pohádky O Sněhurce a O Popelce. Ve třídě jsme se všichni společně rozloučili, protože téměř všechny děti odchází po prázdninách z Koťátek do Sluníček. Přejeme našim dětem i všem rodičům krásné a klidné léto!!!
3. Třída „Motýlci“
Motýlci spolu strávili poslední měsíc tohoto školního roku ve skromném počtu 6 – 7 dětí denně. Věnovali jsme se tématům spojeným s létem a prázdninami, hodně jsme zpívali a cvičili, naší nejoblíbenější činností venku je hraní na pískovišti a krmení a pozorování rybiček v jezírku.
Vzhledem k horkému počasí jsme vyhledávali také klidné činnosti, nejraději poslech čtené pohádky a následnou diskuzi a dobru a zlu. Měli jsme se spolu celý rok moc hezky, spoustu věcí jsme objevili i se naučili.

 

MDD Koťátka a Motýlci (14)
MDD Koťátka a Motýlci (15)
MDD Koťátka a Motýlci (16)
MDD Koťátka a Motýlci (19)
Motýlci 1
Motýlci 2
Motýlci 3
Motýlci 4
Motýlci 5
Sluníčka 01
Sluníčka 02
Sluníčka 03
Sluníčka 04
Sluníčka 05
Sluníčka 06
Sluníčka 07
Sluníčka 08
Sluníčka 09
Sluníčka 10
Sluníčka 11
výlet do Kněždubu (1)
výlet do Kněždubu (2)
výlet do Kněždubu (3)
výlet do Kněždubu (4)
výlet do Kněždubu (5)
výlet do Kněždubu (6)
výlet do Kněždubu (7)
výlet do Kněždubu (8)
výlet do Kněždubu (9)
výlet do Kněždubu (10)
výlet do Kněždubu (11)
výlet do Kněždubu
Koťátka 2.6
Koťátka 23.6.
Koťátka barevný týden (1)
Koťátka barevný týden (2)
Koťátka barevný týden (3)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37