Smaller Default Larger

 

Dne 1. června oslavila Sluníčka Den dětí procházkou do zámku, kde jsme navštívili zámeckou konírnu a dostali výbornou zmrzlinu.

V tomto měsíci jsme se věnovali tématům „ Z pohádky do pohádky“ a „Dopravní prostředky“. Povídali jsme si o oblíbených pohádkách i pohádkových postavách, dramatizovali, tvořili záložky do knihy. Do tohoto tématu jsme se snažili zapojit i rodiče a to domácím úkolem, aby dětem během týdne přečetli aspoň 1 pohádku. Dne 14. 6. jsme se s dětmi vydali na výlet do Břeclavi. Na děti tu čekal program PEVNOST BOYARD, který se jim velmi líbil. Děti prožily spoustu dobrodružství. Poslední dny školního roku jsme si s dětmi povídali o cestování, prázdninách a létu. Hráli jsme nejoblíbenější hry a 22. 6. jsme se zúčastnili prohlídky zámku v dobových kostýmech. Na závěr měsíce proběhlo pasování na školáky a slavnostní zakončení školního roku na hřišti s fantastickou Bubble show.

I pro Koťátka začal po oslavě Dne dětí  poslední měsíc před prázdninami. Červen byl mimořádně teplý, a proto jsme si povídali o létě – co si oblékáme, co zraje na zahrádkách. Připravili jsme pro děti týden plný barviček na procvičení barevných představ. V tomto týdnu, ve čtvrtek 14.6. jsme jeli na výlet na Hájenku v Břeclavi-Poštorné. Děti byly nadšené a moc si užívaly lanovou dráhu. Potom jsme v MŠ procvičili i ostatní barvy, naučili se o nich píseň a PH. Poslední týden jsme se zúčastnili pasování předškoláků s táborákem a bublinkovou show a teď už se těšíme na prázdniny.

Motýlci měli horké červnové dny vyplněné podtématy integrovaného bloku Co nám pomáhá. Zabývali jsme se užitečností hmyzu, dopravními prostředky a těšili jsme se na prázdniny.  Byli jsme na výletě v lanovém centru a za splnění úkolů sportovní zdatnosti v projektu Cvičíme se zvířátky jsme od České obce sokolské dostali medaile a diplomy.  Tak jako každý měsíc jsme si nezapomněli hrát, cvičit, zpívat a malovat.

 

Koťátka (1)
Koťátka (2)
Koťátka (3)
Sluníčka (1)
Sluníčka (2)
Sluníčka (3)
Sluníčka (4)
Sluníčka (5)
Sluníčka (6)
Sluníčka (7)
Sluníčka (8)
Sluníčka (9)
Sluníčka (10)
Sluníčka (11)
Motýlci (1)
Motýlci (2)
Motýlci (3)
Motýlci (4)
Motýlci (5)
Motýlci (6)
Motýlci (7)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21