Smaller Default Larger

V listopadu si děti v mateřské školce hrály na zahradě i na hřišti, těšily se na hodové slavnosti a  také měly akce spojené s příchodem Mikuláše.

Sluníčka – listopad
Stejně jako každý rok se děti v Miloticích začátkem listopadu nejvíce těší na hodové slavnosti a příjezd kolotočů. V MŠ jsme poslouchali a zpívali slovácké písničky a vyzkoušeli dramatizaci hodového průvodu. Čekali jsme také , jestli přijede sv. Martin na bílém koni. Vzhledem k pěknému podzimnímu počasí jsme hojně využívali pobytu na zahradě MŠ, sledovali změny v přírodě a všímali si krásných podzimních barev. 8.11. jsme v Kyjově navštívili výstavu milotického rodáka pana Neduchala a 14.11. jsme v MŠ shlédli představení „Mikulášské zpívánky“. Koncem měsíce jsme se už pilně připravovali na příchod sv. Mikuláše tvořením Mikulášů, čertů a andělů a také nacvičovali na Mikulášskou besídku na kulturním domě.

Koťátka v listopadu
Díky nezvykle teplému počasí jsme měli možnost trávit hodně času na zahradě, na hřišti i na vycházkách do okolí školy, kde jsme si povídali o stromech, barvách listí, aktuálním počasí a inspirovali jsme se přírodou při výtvarném tvoření.
Ve druhé polovině listopadu jsme již začali s nácvikem na Mikulášskou besídku, učili jsme se nové písničky a básničky, vyráběli postavičky Mikuláše, čerta a anděla a i naši třídu jsme si vyzdobili na blížící se advent. Vánočně nás naladil také výlet do muzea v Kyjově na výstavu loutek pana Neduchala a koncert, který jsme měli možnost si poslechnout přímo u nás v mateřské škole.

Motýlci v listopadu
Motýlci se v listopadu zaměřili na své tělo, povídali jsme si a předváděli jsme, co naše tělo dokáže a k čemu slouží určité jeho části. Velkým zážitkem byly hody a kolotoče, zazpívali jsme si písničku Na svatého Martina a Tluču, tluču. Vzhledem k tématu jsme nezapomínali pojmenovávat jídla, která nám paní kuchařky připravují a důležitost vitamínů v ovoci pro naše zdraví. Na konci měsíce jsme již očekávali příchod Mikuláše a jeho družiny, zpívali jsme písničky k tomuto tématu a snažili jsme se připravit program na vystoupení na Mikulášskou nadílku.

Sluníčka (2)
Sluníčka (3)
Sluníčka (4)
Sluníčka (5)
Sluníčka (6)
Sluníčka (7)
Sluníčka (8)
Sluníčka (9)
Koťátka (1)
Koťátka (2)
Koťátka (3)
Koťátka (4)
Koťátka (5)
Koťátka (6)
Koťátka (7)
Koťátka (8)
Koťátka (9)
Koťátka (10)
Koťátka (11)
Koťátka (12)
Koťátka (13)
Koťátka (14)
Koťátka (15)
Koťátka (16)
Koťátka (17)
Motýlci (1)
Motýlci (2)
Motýlci (3)
Motýlci (4)
Motýlci (5)
Motýlci (6)
Motýlci (7)
Motýlci (8)
Motýlci (9)
Sluníčka (1)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35