Smaller Default Larger

Téměř celý prosinec se ve třídě Sluníček nesl v duchu příprav na vánoční svátky. Postupně jsme zapalovali svíce na adventním věnci, vyzkoušeli některé vánoční zvyky, vyráběli papírové adventní věnce, perníčky, anděly, vánoční kapry i svícny.

S dětmi jsme nacvičovali nejprve mikulášské pásmo, se kterým jsme vystoupili 2. prosince v KD v Miloticích, následně jsme se připravovali na vánoční vystoupení, které proběhlo nejdříve u vánočního stromu před OÚ Milotice a pak také na vernisáži výstavy „Andělské Vánoce“ v ZŠ. Ve středu 5. prosince přišel do školky Mikuláš a v pondělí 17. prosince naděloval Ježíšek. O vánoční atmosféru jsme se podělili i s rodiči na vánoční besídce v MŠ.

Všem rodičům moc děkujeme za spolupráci v tomto roce a přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok 2019.

Hned po vystoupení na Mikulášské besídce v KD přišel Mikuláš se svým doprovodem navštívit Koťátka a přinesl nám bohatou nadílku, za kterou jsme mu společně zazpívali.
Celý prosinec se pak Koťátka věnovala povídání o adventu a blížících se Vánocích, vyráběli jsme přáníčka, výzdobu, strojili jsme stromeček, pod který nám Ježíšek nadělil týden před Vánocemi dárečky do třídy, a často jsme zpívali koledy. Spolu s rodiči jsme strávili příjemné odpoledne, na kterém si zazpívaly a zatančily nejen děti, ale i jejich doprovod. Vyzkoušeli jsme si rozkrojit jablíčko, pouštět svíčky ve skořápkách po vodě, děti se pochlubily novými hračkami a všichni jsme si pochutnali na cukroví, které přinesli maminky či babičky na ochutnání.

Motýlci se tento měsíc hlavně těšili a radovali. Také se ctí zvládli své první vystoupení a to na Mikulášské nadílce. Ve třídě si nazdobili stromeček, napsali dopis Ježíškovi a dočkali se i dárků pod stromečkem. Pomohli paní učitelce vyrobit přáníčko k Vánocům pro své rodiče, naučili se básničku
o Ježíškovi a rádi si zazpívají koledy.

kotatka01
kotatka02
kotatka03
kotatka04
kotatka05
kotatka06
kotatka07
kotatka08
motylci01
motylci02
motylci03
motylci04
motylci05
slunicka01
slunicka02
slunicka03
slunicka04
slunicka05
slunicka06
slunicka07
slunicka08
slunicka09
slunicka10
slunicka11
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24