Smaller Default Larger

Sluníčka, Motýlci a Koťátka prožívali podzim.

Sluníčka se v říjnu v rámci integrovaného bloku „Jsme součástí přírody“ věnovala podzimu a všemu, co s ním souvisí. Povídali jsme si o podzimním počasí, o zvířátkách v lese, které se chystají na zimu. Vyráběli jsme z podzimních plodů, které jsme si nasbírali cestou do zámku a k rybníku. V pondělí 30. září jsme se zúčastnili výstavy hub v Ratíškovicích a 8. října jsme shlédli ukázku dravců na hřišti ZŠ. Dne 14. října jsme společně s rodiči pouštěli draky a opékali špekáčky. 

V říjnu byly pro děti otevřeny zájmové kroužky – hudební a angličtina. Po logopedické depistáži jsou i 2 Logopedické skupinky s logopedickými preventistkami naší MŠ. V době podzimních prázdnin došlo ke sloučení tříd a provoz byl zajištěn ve třídě Sluníček.
Měsíc říjen byl ve znamení teplého slunečného počasí, proto Koťátka trávila spoustu času venku. Dne 8. října shlédly děti z MŠ i ZŠ ukázku dravců na školním hřišti. Na stejném místě jsme se sešli i v pondělí 14. v odpoledních hodinách na drakiádě pořádané naší MŠ. Draci byly velcí i malí, létali i padali, a my jsme zažili spoustu zábavy. Děti si odnesly na památku diplom a drobnou sladkost. Odpoledne jsme zakončili opékáním špekáčků u táboráku. Ve třídě jsme si tento měsíc povídali o plodech podzimu a jejich sklizni (ovoce, zelenina, ořechy, kaštany aj.), povídání bylo zpestřeno ochutnávkou; děti vyráběly draky z papíru i přírodnin, sledovali jsme během dne změny počasí a koncem měsíce jsme si připomněli svátek zesnulých. Ve třídě máme vítěze školní soutěže o nejkrásnější dekoraci z dýně – vítězem v naší kategorii se stal Tobiášek Š.
Třída Motýlků se v říjnu zabývala tématy z bloku Jsme součástí přírody, formou činnostního a zážitkového učení děti získávaly povědomí o přírodě kolem nás a zvířatech, která zde žijí. Zaměřili jsme se především na udržení pozornosti, používání smyslů a rozšíření slovní zásoby. K tomu jsme využili pohádky Boudo, budko a Princeznička na bále.

 

slunicka01
kotatka02
kotatka03
kotatka04
kotatka05
kotatka06
kotatka07
kotatka09
kotatka10
kotatka12
motylci1
motylci2
motylci3
motylci4
motylci5
slunicka02
slunicka03
slunicka04
slunicka05
slunicka06
slunicka07
slunicka08
slunicka09
slunicka10
slunicka11
slunicka12
slunicka13
slunicka14
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28