Smaller Default Larger

Sluníčka začátkem prosince předvedla pásmo na Mikulášské besídce na KD v Miloticích. Také v MŠ je navštívil a odměnil sv. Mikuláš.

Postupně jsme si s dětmi zapalovali 4 adventní svíčky, vyzkoušeli některé vánoční zvyky a hlavně se připravovali na vánoční vystoupení. S dětmi jsme tvořili k tématu (přáníčka, andílky, vánoční stromečky …). Také jsme dramaticky ztvárnili vánoční příběh Marie, Josefa a Ježíška. Ten k nám přišel i se svou bohatou nadílkou 16. 12. 2019 a děti měly z jeho dárků velkou radost. Tento den proběhlo také společné tvoření s rodiči. Děti si s nimi nazdobili perníčky a vyzkoušeli vánoční tradice. Všem rodičům moc děkujeme za spolupráci a podporu v tomto roce a přejeme požehané Vánoce a šťastný nový rok 2019.

Koťátka si již od začátku prosince užívala sváteční atmosféru posledního letošního měsíce. Ve čtvrtek 5. 12. děti navštívil Mikuláš se svou družinou a děti obdaroval balíčky se sladkostmi. Mikuláše, čerty i anděly děti poté vyráběly v rámci výtvarných činností. V neděli 8. 12. vystoupily děti z MŠ ve společném hudebním pásmu na Mikulášské besídce v místním kulturním domě. Vystoupení mělo u rodičů i veřejnosti velký úspěch. Dále jsme se již společně těšili na Vánoce. Povídali jsme si o Betlému a Ježíškovi, připomněli si vánoční tradice a zvyky. V pondělí 16. 12. objevily děti ve třídě nadílku od Ježíška. Pod stromečkem našly kuličkovou dráhu – potrubí, kostýmy, panenku, didaktické hry a novou televizi (za kterou děkujeme obci). V úterý 17. 12. děti v odpoledních hodinách přivítaly své rodiče a prarodiče ve své třídě krátkým vystoupením s koledou a básničkou a společně s rodiči ozdobili perníčky a vyráběli vánoční svícen. Poslední dny jsme již byli svátečně naladěni a vytvořili jsme svá přání k Vánocům, jesličky, ochutnávali jsme cukroví, zpívali koledy a těšili se na vánoční svátky. Děkujeme všem rodičům za milou spolupráci v letošním roce a přejeme do roku 2020 všechno nejlepší, hodně zdraví a pohody.
Poslední měsíc v roce byl u Motýlků plný činností. Nacvičovali na Mikulášskou besídku, vyráběli přáníčko pro rodiče, vystupovali před Vánocemi a tvořili s rodiči. Za necelé 4 měsíce, co navštěvují školku udělali obrovský krok k samostatnosti a sebeobsluze, rozvíjejí si poznávací a řečové schopnosti a radostně se zapojují do výchovně vzdělávacích činností MŠ.MŠ prosinecShow Gallery