Smaller Default Larger

V prosinci nás Motýlky sice Mikuláš nenavštívil, jako každý rok, ale zato nám ve třídě nechal velký pytel, plný balíčků se sladkostmi. Jeden balíček byl i od čerta, ale nevěděli jsme pro koho/?/. Pilně jsme trénovali na vystoupení před kamerou, bylo to naše poprvé a věříme, že se nám povedlo.

Před Vánoci jsme se pustili do zdobení perníčků, byla to prima zábava, hlavně olizování sladké bílé polevy. A protože jsme hodní byli a nikoho nezlobili, dostali jsme ve školce od Ježíška spoustu krásných dárků. Moc děkujeme Ježíškovi a jeho zdatným pomocníkům – maminkám a tatínkům.
I pro Koťátka  se prosinec  v naší MŠ  nesl tradičně v duchu příprav na nejhezčí svátky roku. Nacvičovali jsme básně pro sv. Mikuláše, vyráběli čertíky, ozdoby i vánoční kapry. Letos však je kvůli pandemii vše trošku jiné. Sv. Mikuláš za námi do školky nemohl přijít, a tak poslal aspoň dopis a balíčky se sladkostmi. I vystoupení pro naše blízké jsme netradičně natáčeli na video. Dětem se moc líbilo, když napadl sníh a my jsme si ho mohli užít na zahradě MŠ. Největším zážitkem však pro děti byla Ježíškova nadílka. Milí rodiče, děkujeme Vám za to, že jste svými dárky přispěli k velké radosti dětí u vánočního stromečku. Děti a paní učitelky z Koťátek
Prosinec se ve třídě Sluníček nesl v adventním duchu a těšení se na Ježíška. S dětmi jsme si povídali o svátku svaté Barbory, svátku svatého Mikuláše a svátku svaté Lucie. Děti se dozvěděly, co se v tuto dobu v minulých časech dělo a co za zvyky se v některých domácnostech dodržuje do dnešního dne. Vyzkoušeli jsme si některé vánoční tradice, jako např. pečení a zdobení perníčků, krájení jablíčka nebo házení botou. A protože máme ve třídě moc šikovné zpěváčky, každý den jsme zpívali spoustu vánočních koled za doprovodu různých hudebních nástrojů, které děti moc bavily. Protože jsme letos nemohli uskutečnit besídku, rozhodli jsme se natočit rodičům malé vystoupení aspoň na video, aby si s námi užili trošku školkové vánoční atmosféry, ve kterém děti všem popřály krásné Vánoce. Moc bychom chtěli poděkovat za přispění vánočních dárečků pro děti do MŠ. Dětem udělaly obrovskou radost.

motylci (1)
motylci (2)
motylci (3)
kotatka (1)
kotatka (2)
kotatka (3)
kotatka (4)
kotatka (5)
kotatka (6)
kotatka (7)
kotatka (8)
kotatka (9)
kotatka (10)
kotatka (11)
kotatka (12)
kotatka (13)
kotatka (14)
slunicka (1)
slunicka (2)
slunicka (3)
slunicka (4)
slunicka (5)
slunicka (6)
slunicka (7)
slunicka (8)
slunicka (9)
slunicka (10)
slunicka (11)
slunicka (12)
slunicka (13)
slunicka (14)
slunicka (15)
slunicka (16)
slunicka (17)
slunicka (18)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35