Smaller Default Larger

Sluníčka se po vánocích vrátila plná dojmů, se kterými se chtěla pochlubit svým kamarádům. Tak jsme se hodně věnovali v komunitním kruhu vyprávěním zážitků z prázdnin. Zaměřili jsme se na zimní sporty a oblečení, které k zimě patří.

Děti tvořily rukavice a čepice z papíru, poznávaly zimní olympijské sporty a věnovaly se celkově přípravě do základní školy. Dále jsme se zaměřili na zdravý životní styl a lidské tělo. Poznávali jsme části těla, základní vnitřní orgány a seznamovali se s jejich funkcemi. Děti se zároveň učily, jak se o tělo správně starat a jak by měla vypadat zdravá životospráva. Také vyzkoušely pokus s vajíčkem, který se jim moc líbil. Díky němu poznaly, co by se stalo s našimi kostmi, kdyby v nich nebyl vápník.


Na vánoční příběh jsme v lednu s dětmi z Koťátek navázali příběhem Tří králů. Ten jsme zdramatizovali i s kostýmy a na jeho motivy jsme vytvořili koláž. Také jsme seřazovali královské koruny podle velikosti a procvičovali početní představy. Opakovali jsme s dětmi znaky čtyř ročních období a zaměřili se na zimu. Prováděli jsme pokusy se sněhem a ledem, na videu jsme ukazovaly dětem, jak vzniká sněhová vločka, hledali jsme stopy zvířátek ve sněhu. Koťátka se také dozvěděla spoustu zajímavostí o ptácích, kteří u nás přezimují. Ptáčky jsme se učili rozeznávat, recitovali jsme o nich básničky, zpívali i tančili taneček. Na konci měsíce za námi přijelo loutkové divadlo Paravánek.


I Motýlci lednu pokračovali dle ŠVP, naše témata byla sport, zdraví a oblékání. Navíc jsme si udělali dvoudenní projekt "Když mám rýmu", protože nachlazení nás trápí celou zimu a často si s ním nevíme rady. Kromě didaktických her jsme se naučili básničku, trénovali jsme smrkání a nejvíce nás bavila ochutnávka čajů, které maminky dětem daly do školky. Paní učitelka je všechny uvařila. Děti zkoumaly barvu i vůni a ochutnávaly a ochutnávaly.

 

slunicka (1)
slunicka (2)
slunicka (3)
slunicka (4)
slunicka (5)
slunicka (6)
slunicka (7)
kotatka (1)
kotatka (2)
kotatka (3)
kotatka (4)
kotatka (5)
motylci (1)
motylci (2)
motylci (3)
motylci (4)
motylci (5)
motylci (6)
motylci (7)
motylci (8)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20