Smaller Default Larger

S příchodem listopadu se jako každý rok v Miloticích slavily hody. Koťátka si to připomněla zpěvem hodových písní a povídáním o naší krásné obci. V tomto měsíci se také děti dověděly spoustu nových informací o České republice. Poslechly si českou hymnu a vytvářely českého lva z papíru.

Dále se hravou formou seznámily s legendou o sv. Martinovi a připravovaly se na příchod sv. Mikuláše. 8. listopadu za námi do školky přijel pan včelař a přiblížil dětem svoji práci. Přivezl dokonce živé včelky. Program v MŠ nám zpestřil i vtipný pan kouzelník Tomáš Šulaj a paní Eva Rohleder s muzikodramatem O perníkové chaloupce.

Žabičky mezi sebe v listopadu přivítaly dvě nové děti. Těm jsme ukazovali naši krásnou třídu. Zapojením do společných aktivit se děti lépe seznámily s novými kamarády i prostředím. Při společných procházkách kontrolujeme dění v obci, stavbu kolotočů, povídáme si s lidmi, které potkáváme. Sledujeme změny v přírodě, sbíráme přírodniny a následně s nimi výtvarně tvoříme. Pokračujeme v započatém projektu: „Babička a dědeček do školky“, čteme spolu pohádky a povídáme si o knížkách. Také pokračujeme diagnostiku nových dětí s programem iSophi. Při procházce do zámeckého parku jsme sledovali, jak se chystají na zámku na zimu po skončení návštěvní sezony. Prošli jsme zámkem, oranžerií i půjčovnou kostýmů. Děti se dozvěděly, kam se ukládají květiny, kde přezimují rybičky z fontány a co vše je třeba uklidit a zakrýt na zimu.
Motýlci si v listopadu vybrali ze školního vzdělávacího plánu téma Moje tělo, moje zdraví. Povídali jsme si o našem těle, jak vypadá, co dokáže a co od nás potřebuje. Téma určovalo všechny naše činnosti, didaktické, zábavné i pohybové, ve třídě i venku. Děti si již dobře osvojili školkový režim, jsou spokojené a veselé. Tento měsíc jsme pozvali několik externistů- kouzelníka, včelaře a hudebnici, kteří nám pomáhají, aby vzdělávání v MŠ bylo pestré a zábavné.

Také Sluníčka si měsíci listopadu povídala o hodech v Miloticích. Ukázali jsme si a pojmenovali jednotlivé části samotného chlapeckého a dívčího kroje, který jsme si na závěr na sebe oblékli a zdramatizovali si hodový průvod. Zpívali jsme hodové písničky a naučili se lidové tance. Jako další nás čekal svátek svatého Martina. Dozvěděli jsme se, kdo to vlastně byl svatý Martin a jaký byl jeho příběh. Děti počítaly podkovičky, hudebně a pohybově znázornily legendu o svatém Martinovi. Dále jsme se zaměřili na přicházející zimní období. Během listopadu nás navštívil pan včelař s ukázkou skutečného včelího úlu, který byl bezpečně schovaný v prosklené bedně. Děti se dozvěděly, jak se tvoří med a jak žijí včely. Jako další nás navštívilo muzikodramatické divadýlko. Děti byly aktivně zapojeny do samotného příběhu zpěvem i pohybem. Děti akce moc bavily a už se těší na další.

kotatka04
kotatka03
kotatka02
kotatka01
motylci03
motylci02
motylci01
slunicka06
slunicka05
slunicka04
slunicka03
slunicka02
slunicka01
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13