Školní družina 2021 - 2022

V tomto školním roce je otevřeno první oddělení pod vedením vychovatelky Lenky Prčíkové a druhé pod vedením vychovatelky Bc. Hany Horákové. Školní družinu navštěvují žáci 1. – 3. ročníku.

Během celého školního roku budou probíhat činnosti vycházející ze ŠVP školní družiny ZŠ a MŠ Milotice. Zaměřujeme se na proměny přírody, poznávání okolí, chování mezi kamarády, upevňujeme hygienická pravidla.

Děti mohou sportovat, malovat, kreslit, vyrábět, hrát didaktické hry, stolní hry, hrát si… Vše probíhá nenásilnou formou a každý si může vybrat to, co ho baví. Zároveň se děti zúčastní celoroční hry.
V 1. i 2. oddělení budeme celý rok číst z pohádkových knížek. Naše celoroční hra má název Z POHÁDKY DO POHÁDKY.
Cílem této hry je vést děti ke čtení, seznámit je se známými českými i světovými autory a ilustrátory. Děti poznají pohádky lidové a moderní. Seznámí se s pověstmi a bajkami, s pohádkovými příběhy, kde jako hlavní hrdinové vystupují zvířátka nebo děti. Zábavnou formou budou sbírat obrázky pohádkových bytostí a ty proměňovat za knížečky. Na konci bude vítěze čekat pohádkový poklad.
Pokud epidemiologická situace dovolí, proběhne v rámci školní družiny i několik akcí společných pro obě oddělení. Vždy budeme dopředu písemně informovat.

0010.JPG  0011.JPG