Smaller Default Larger

Školní družina

Počasí nám letos opravdu přeje. Stále chodíme ven, na školní hřiště i zahradu. Ke tvoření využíváme podzimní plody a listy, malujeme podzimní témata. Děti si už také zvykly na režim družiny. Dodržují pravidla chování, která jsme si nastavili, a také se všichni zapojili do celoroční hry.

 sd_rijen (3).jpg

sd_rijen (2).jpg

sd_rijen (1).jpg

 

Ta nás vítá každý den u dveří družiny. Je z papíru a děti si ji samy vyrobily. 

Žáci 1. třídy na své první vycházce v rámci školní družiny poznávali všechny dopravní značky, které cestou do obce viděli. Zopakovali si správné přecházení vozovky po přechodu.

Tento měsíc se nesl v duchu Vánoc. Na Mikuláše jsme si zasoutěžili alespoň ve třídě, četli jsme si o narození Ježíška a povídali si o vánočních zvycích. Vyráběli a kreslili jsme andílky, ozdoby, kapry, stromečky a vše co souvisí s Vánoci.

Je teplo a počasí nás láká ven. Proto většinu času trávíme na hřišti nebo školní zahradě. Tam máme k dispozici nové herní prvky, které hojně využíváme. Děti hrají fotbal, míčové hry, pohybové hry, vaří na nové dřevěné kuchyňce. Na zahradě pozorují život drobných živočichů a hmyzu.

I když byl pro nás tento měsíc kratší a bylo nás o něco méně, povídali jsme si o svatém Martinovi, který přijíždí na bílém koni.