Základní škola

Během měsíce června zavítaly všechny třídy prvního stupně opět do Ekocentra, které se po loňském tornádu přesunulo do prostor Duhové školy.
Prvňáčci zakončili celoroční hru programem O životě krtka. Prohlédli si nové přírůstky v malé ZOO. V krtincích hledali to, co do přírody nepatří. Třídili živočichy podle počtu nohou, dozvěděli se zajímavosti o krtkovi. Na závěr se jako krtci pokusili prolézt poslepu tunelem.

U příležitosti projektu Dne zdraví jsme na konci školního roku uspořádali  praktickou výuku první pomoci, kterou nám zprostředkovaly studentky Klvaňova gymnázia a Střední zdravotnické školy v Kyjově.

Zní to trochu tajemně, ale jedná se o malířskou soutěž pro děti a mládež, jejímž vyhlašovatelem je Jihomoravský kraj. Soutěž odborně a organizačně zajišťuje Masarykovo muzeum v Hodoníně, prostřednictvím Slovanského hradiště v Mikulčicích.

Posledního pátečního dne jsme využili nabídky spolku Magnet, aby inspirovali učitele prvního stupně a především aby motivovali děti k pohybu. Cílem spolku je vytvoření pozitivního vztahu dětí ke sportu, přivést děti k aktivnímu a smysluplnému trávení volného času.

Od 1. dubna 2022 se naši druháci a třeťáci účastnili povinné plavecké výuky, která probíhala v Plavecké škole v Ratíškovicích.