Smaller Default Larger

Ve středu 15. listopadu se v Miloticích uskutečnil na počest státního svátku 17. litopadu - Dne boje za svobodu a demokracii - lampionový průvod. 

Slavnostní akci zahájila památeční píseň Marty Kubišové, poté následoval projev starosty Milotic. Děti plné očekávání se přišly pochlubit rozličnými lampiony, v některých z nich dokonce zářila místo žárovky svíčka. V doprovodu rodičů, prarodičů a učitelů se vydaly od obecního úřadu směrem ke škole. Ta přivítala děti blikotající se září svíček, které lemovaly příchozí cestu ke školnímu hřišti.

Výsledek obrázku pro lampion

Tam se děti shromáždily kolem svých třídních učitelů, aby se pokusily vypustit svá přání prostřednictvím lampionů štěstí. Mnohé paní učitelky byly stejně netrpělivé jako děti. I rodiče přispěli svou pomocí. Za hlasitého jásotu se postupně vznášely na potemnělou oblohu rozzářené obří objekty a zanedlouho připomínaly vzdalující se hvězdy.
I přes chladný listopadový večer se nikomu nechtělo odcházet. Radost v očích dětí potvrdila slova jedné třeťačky: „Takovou krásu jsem, paní učitelko, ještě neviděla!“
Mgr. Doris Bažíková