Smaller Default Larger

Budoucí prvňáčci zamířili v doprovodu svých rodičů 10. dubna do milotické školy.

Hned u vstupu do třídy měli možnost zahlédnout postavičky z pohádky O Červené Karkulce – vlka, myslivce a samozřejmě holčičku s červeným čepečkem. Každé z dětí si mohlo vybrat svého průvodce a mohlo se začít!

Některé maminky byly netrpělivější než děti, naopak někteří předškoláci se chovali tak suverénně, jako by už do školy chodili. Většina z nich své rodiče i učitele přesvědčila o tom, že jsou na vstup do školy skvěle připraveni.
A co děti ve třídách čekalo? Házelo se velkou kostkou, k tečkám se přiřazovaly číslice. Počítaly se autíčka, houby i deštníky. Děti si hravě poradily s barvami, geometrickými obrazci i s hláskami na počátku slov. Zvládaly i seřazení obrázků podle děje známé pohádky. A na závěr si mohly vyzkoušet projít s Karkulkou lesem až k babiččině chaloupce.
Zaslouženou odměnou bylo lego, perníček z Karkulčina košíčku a dobrý pocit, že všechno dopadlo dobře jako v pohádce. :-)