Smaller Default Larger

Letos jsme se po dlouhé odmlce zúčastnili 9. ročníku výtvarné soutěže pod názvem ,,Čarovné barvy země“. Tato soutěž je specifická použitím netradičních výtvarných materiálů, jedná se o barvy, jílové hlíny jen omezených odstínů a jakýkoliv, jen přírodní materiál.

To vše se míchá a lepí s tzv. kaseinovým pojidlem. Nic chemického, vše opravdu jen přírodní. 

A tak jsme se pustily se čtyřmi děvčaty z 9. třídy do práce a vznikl obraz pod názvem ,,Slovanský bůh Perun“a ,,Slovanský bůh Veles“. První ze jmenovaných obrazů byl nominován mezi 5 nejlepších ve 3. kategorii. Přesné umístění jsme se dozvěděly až na slavnostním vyhlášení vítězů na Slovanském hradišti v Mikulčicích dne 13. 6. Tam jsme se po celodenním programu, který byl pro nás připravený, konečně dozvěděly jak jsme dopadly. Čekání se opravdu vyplatilo, protože jsme se umístily na 1. místě!!! Měly jsme obrovskou radost. :-)
I občané z Milotic mohou tento vítězný obraz zhlédnout v konírně na zámku, kam bude tato putovní výstava brzy přemístěna.

                                                                                                                                                                                                                                                         Lenka Prčíková

carovne_barvy_zeme (6)
carovne_barvy_zeme (7)
carovne_barvy_zeme (8)
carovne_barvy_zeme (9)
carovne_barvy_zeme (10)
carovne_barvy_zeme (11)
carovne_barvy_zeme (12)
carovne_barvy_zeme (13)
carovne_barvy_zeme (14)
carovne_barvy_zeme (01)
carovne_barvy_zeme (2)
carovne_barvy_zeme (3)
carovne_barvy_zeme (4)
carovne_barvy_zeme (5)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14