Smaller Default Larger

Žáci 6. a 7. tříd se za krásného, téměř letního počasí, rozjeli do Brna, kde navštívili Technické muzeum.

Zde si s průvodci prošli „Uličku řemesel“, která nás přenesla do období 1. republiky a kde žáci mohli zhlédnout, jak vypadala typická domácnost, koloniál, ševcovská dílna, módní salón či hospoda, kde si také poslechli orchestrion. Poté si vyzkoušeli, jak těžké je být nevidomý. Seznámili se s různými pomůckami pro nevidomé, s Braillovým písmem, jak pomoci nevidomému např.při přechodu křižovatky, v neposlední řadě si poslechli zajímavý výklad průvodce o vodicích psech. Na závěr na žáky čekala technická dílna, kde měli možnost si vyzkoušet, jak fungují zákony fyziky v praxi.

                                                                                                                                        Mgr. Radka Pavelková

technickemuzeum09
technickemuzeum10
technickemuzeum11
technickemuzeum12
technickemuzeum13
technickemuzeum14
technickemuzeum15
technickemuzeum01
technickemuzeum02
technickemuzeum04
technickemuzeum05
technickemuzeum06
technickemuzeum07
technickemuzeum08
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14