Vytisknout

Týdenní maraton v knihovně odstartovali naši druháci, na které čekalo v rámci celorepublikového projektu „Knížka pro prvňáčka“ slavnostní pasování na čtenáře. I přes náročné překonání první třídy, kdy děti byly často doma, se všichni naučili pěkně číst. Za odměnu každý obdržel knihu, která byla napsaná speciálně pro prvňáčky. Ta letošní je od autorky Michaely Fišarové s názvem První školní výlet.

Poprvé vstoupili do hodonínské knihovny naši malí prvňáčci. Seznámili se s informacemi, podle čeho si najít knížku, jak jsou tituly rozdělené a kde na ně čekají příběhy pro začínající čtenáře. Zkoušeli uhodnout pohádky podle úryvku textů nebo podle obrázků. A měli možnost si vybrat knížku, kterou jim přečtou rodiče před spaním nebo si přečtou sami. Máme mezi sebou totiž i výborné čtenáře.

Na třeťáky čekala v hodonínské knihovně strašidla. Podle popisu měli poznat čerty, polednici, klekánici, jezinky a jeskyňky, víly, rusalky, skřítky, trpaslíky, vodníka a další strašidla, kteří tu žijí mezi námi a ani o nich nevíme. Potom si každý vybral knížku s nějakým strašidlem, přečetl z ní kousek a odnesl si ji na přečtení domů. A ještě jeden úkol, který mají splnit: rozhlížet se, jestli se náhodou kolem nich nějaké to strašidlo nepohybuje, třeba víla Bordelína.

Žáci čtvrté a páté třídy se v knihovně seznámili s tvorbou současné české spisovatelky Kláry Smolíkové, která se věnuje zábavné i naučné literatuře pro děti a mládež. S touto spisovatelkou jsme se osobně setkali v místní knihovně v Miloticích před dvěma lety. Děti pracovaly ve skupinách a aktivně se podílely na dokončení příběhů z autorčiných knih.

knihovna 5.3
IMG_20210915_082742
IMG_20210915_085304
IMG_20210915_090328
knihovna 5.1
knihovna 5.2
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6