Smaller Default Larger

V pondělí 28. února navštívila naši základní školu spisovatelka paní Petra Braunová. Žáci prvního stupně byli rozděleni do dvou skupin a paní spisovatelka jim velmi zajímavě vyprávěla o své poslední knize.

Ta se jmenuje  Nejdůležitější na světě je kouzelné jablko. Námětem pro tuto knihu bylo dětství  její dcery.  Ve druhé skupině  paní spisovatelka prezentovala svoji knihu  3333 km k Jakubovi. Tato kniha je psaná formou cestovního deníku a je napsaná podle skutečných událostí, které se staly na cyklovýletu do španělského Santiaga de Compostela. 

Děti paní spisovatelku zahrnuly mnoha dotazy, nejvíce je zajímalo, kde čerpá nápady pro své knihy. Paní spisovatelka na konec besedy podepsala žákům jejich knihy a památeční kartičky.

Žáci prvního stupně se zároveň mohou zapojit do soutěže na téma „Dopis pro paní spisovatelku“ a  výtvarná část  soutěže  „ Obálka ke knize paní spisovatelky Petry Braunové“.

Petra Braunová píše především knihy zabývající se tématikou pro děti a mládež, ale na svém kontě má i knihy pro dospělé. 

Beseda 2

Beseda 1