Smaller Default Larger

Zní to trochu tajemně, ale jedná se o malířskou soutěž pro děti a mládež, jejímž vyhlašovatelem je Jihomoravský kraj. Soutěž odborně a organizačně zajišťuje Masarykovo muzeum v Hodoníně, prostřednictvím Slovanského hradiště v Mikulčicích.

Jedná se o netradiční výtvarnou techniku, založenou na používání přírodních jílů a přírodních materiálů bez použití syntetických a jiných umělých barev a pojidel. Letošního 11. ročníku se zúčastnily dívky 9. ročníku. Vytvořily dvě díla na téma Život doby Velkomoravské. Obrazy byly nazvány ,,Od semínka k plodině“ a ,,Výsada žen“. Vyhlašování výsledků proběhlo na Panském dvoře ve Veselí nad Moravou. Pro všechny zúčastněné byl připraven bohatý program v podobě tvořivých, naučných a hudebních dílniček. Velmi napínavé bylo i samotné vyhlašování výsledků, protože dopředu nikdo pořadí nezná. A tak bylo obrovským překvapením, že děvčata skončila na 1. místě s obrazem ,,Od semínka k plodině“. I občané Milotic budou moci nejen oceněný obraz, ale i všechna díla tvořená barvami země zhlédnout brzy v konírně na zámku v Miloticích.

Děvčatům moc gratulujeme!

 malov2.png  malov1.png
  malov3.png