Centrum podpory zdraví v Brně přichystalo pro naše nejmenší školáky zdravotně výchovný program pod názvem CIGARETA RETKA. Děti nejdřív reagovaly na dotazy týkající se zdravého životního stylu a měly možnost posoudit, čím si mohou lidé zdraví poškodit.

Pak se staly pozornými diváky maňáskového představení, v němž se představily nádherné loutky - Srdíčka, Plic, Cigarety Retky a zdravého Zoubku. Snad plyšáci všechny přesvědčili, že kouření nepřináší žádná pozitiva, ba právě naopak. Třeťáci putovali za zdravým jídlem. Skřítek Kvído a víla Amálka provázeli děti celou potravinovou pyramidou. Velmi zajímavé bylo zjištění, kolik cukru se nachází v různých nápojích. V závěru pak už pro nikoho nebyl problém vybrat ty zdravé potraviny.

Mgr. Doris Bažíková

prevence01