Smaller Default Larger

Ve čtvrtek 9. února 2023 navštívili žáci prvního stupně Hvězdárnu a planetárium Oldřicha Kotíka. Autobusem jsme se ráno vypravili za poznáním do nedalekých Ždánic. Přivítal nás pan Ing. Karel Trutnovský, který si pro naše žáky připravil bohatý program.

Nejprve jsme vystoupali až pod kupoli hvězdárny. Zde je trvale instalován velký hvězdářský dalekohled na pozorování oblohy a hvězd. My jsme si povídali o Slunci, naší nejbližší hvězdě, a mohli jsme přitom Slunce tímto dalekohledem pozorovat. Pak jsme sestoupili dolů na krátkou svačinu a následoval hlavní program exkurze v digitálním planetáriu. Z pohodlných sedaček jsme mohli sledovat úžasnou noční oblohu plnou hvězd, souhvězdí, vesmírných těles. Dozvěděli jsme se spousty zajímavostí o planetách sluneční soustavy. Pan Trutnovský poutavě vyprávěl pohádkový příběh o chlapci, který cestoval nekonečným vesmírem, a my jsme mohli spolu s ním vidět všechny jevy na obloze přímo před sebou a nad našimi hlavami.
Dopoledne bylo velmi zajímavé a přínosné, dozvěděli jsme se mnoho důležitých informací o vesmíru a naší sluneční soustavě.

                                                                                             

hvezdarna01
hvezdarna02
hvezdarna03
hvezdarna04
hvezdarna05
hvezdarna06
hvezdarna07
hvezdarna08
hvezdarna09
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Mgr. Jana Trtíková