Smaller Default Larger

Firma BUUK, která se specializuje na výrobu všestranných didaktických pomůcek, nejčastěji ze dřeva a plsti, uspořádala 8. 2. 2023 pro žáky první a druhé třídy projektový den. Tyto pomůcky hravou formou rozvíjí samostatnost dětí, fantazii, smyslové vnímání, logické uvažování i jemnou motoriku.

Děti si povídaly o způsobu zpracování dřeva, o možnostech jeho využití. Vysvětlily si pojmy pódium, portál, kulisy, opona. Vzápětí nato se pustily do tvoření kulis ze dřeva a loutek z plsti. Práce šla dětem velmi dobře od ruky, takže si stihly vyrobit celé divadlo.
Poté se obě třídy spojily, vzájemně tvořily ze zbytků různých materiálů a na závěr zhlédly divadelní pohádku Šípková Růženka.
Podle nadšení a zaujetí dětí soudím, že projektový den všem přinesl něco nového i zábavného.
                                                                                                                                                            Mgr. Doris Bažíková

 

divadlo_1
divadlo_2
divadlo_3
divadlo_4
Previous Next Play Pause
1 2 3 4