Smaller Default Larger

V pátek 12. 5. navštívili žáci 7. ročníku Technické muzeum v Brně. Hlavní náplní exkurze byla komentovaná prohlídka 2 expozic: Ulička řemesel a Není TESLA jako Tesla.

V “Uličce řemesel” se žáci mohli seznámit se vzhledem a fungováním prvorepublikového Brna. K vidění byly dílny hodináře, zámečníka, ševce, holiče nebo zubaře. Navštívit mohli také hospodu, krejčovství nebo koloniál z období 30. let 20. století.
Ve druhé expozici s výstižným názvem “Není TESLA jako Tesla” se žáci dozvěděli, že pojem “Tesla” v sobě skrývá rovnou tři významy: Nikola Tesla – významný fyzik a vizionář, národní podnik TESLA – přední výrobce československých elektrospotřebičů a Tesla – společnost vyrábějící elektromobily. V expozici se tedy žáci seznámili nejen s osobností a hlavními vynálezy Nikoly Tesly, ale také si mohli prohlédnout, jak fungoval gramofon, první barevná televize nebo klasický drátový telefon.
Ve zbývajícím čase si mohli žáci samostatně prohlédnout ostatní expozice, navštívili například technickou hernu, nožířství, expozici výpočetní techniky nebo část muzea věnující se životu lidí s hendikepem.
Nejvíce žáci ocenili, že si jednotlivé exponáty mohli sami vyzkoušet.
                                                                                                                  Mgr. Kateřina Sedláčková

1684743005721.jpg