Smaller Default Larger

Brzy ráno 18. května se žáci druhého stupně vypravili se svým pedagogickým doprovodem a průvodci na vzdělávací výlet do rakouské metropole, do Vídně. Toto město je plné historie, umění a kultury a nabízí nespočet zajímavých míst k návštěvě.

Mezi nejvýznamnější patří Schönbrunn, zámecké zahrady, Stephansdom a Hofburg, které patřily k hlavním cílům výletu.
Schönbrunn je zámek, který kdysi sloužil jako letní rezidence habsburského rodu. Pro žáky to byla jedinečná příležitost vidět, jak žili panovníci v minulosti. V rámci prohlídky mohli navštívit několik reprezentativních pokojů, které užívali císařovna Marie Terezie, její manžel František Štěpán Lotrinský, císař František Josef I. či jeho žena Elisabeth, zvaná Sisi, a projít se rozlehlými zahradami. Poznali nejen historii tohoto místa, ale užili si také krásu přírody. V rámci prohlídky navštívili i muzeum kočárů, které Habsburkům sloužily k nejrůznějším účelům.
Poté se žáci přesunuli do centra Vídně, kde během procházky mohli spatřit obrazárnu a přírodovědné muzeum, majestátní pomník císařovny Marie Terezie, Hofburg, bývalé sídlo habsburských panovníků, kde se odehrávaly důležité události rakouské historie, dále knihovnu… Dalším fascinujícím místem je Stephansdom, katedrála svatého Štěpána. Tato gotická stavba je jedním z nejvýznamnějších symbolů Vídně a žáci si katedrálu prohlédli zvenku i zevnitř. Poté následoval vytoužený rozchod, kdy si žáci mohli nakoupit suvenýry a dát si typickou vídeňskou specialitu, např. vídeňský řízek či Sacherův dort.
Poté už všechny účastníky zájezdu čekala cesta zpět do Milotic. Výlet do Vídně si žáci i pedagogové užili, seznámili se s historií, kulturou a přírodními krásami Vídně a tím obohatili své znalosti a rozšířili svůj kulturní rozhled.


                                                                                                    Mgr. Radka Pavelková

Wien_01
Wien_02
Wien_03
Wien_04
Wien_05
Wien_07
Wien_08
Wien_09
Wien_10
Wien_11
Wien_12
Wien_13
Wien_14
Wien_15
Wien_16
Wien_17
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16