Smaller Default Larger

V měsíci květnu představili profesionální herci žákům prvního stupně napínavou knihu Roalda Dahla Čarodějnice.
U scénického čtení se jedná o divácky atraktivní, technicky záměrně jednoduchá představení, která děti motivují k aktivní četbě. Roald Dahl se proslavil filmovým scénářem Karlík a továrna na čokoládu.

Kniha vypráví strašidelný příběh chlapce a jeho babičky, která mu vypráví zajímavé příběhy, nejčastěji o čarodějnicích. Jediným jejich zájmem je zbavit se všech dětí. Babička přesně popisuje, jak čarodějnice rozpoznat, a tím se před nimi zachránit.
V tělocvičně bylo ticho, že by člověk slyšel spadnout i špendlík. V nejdramatičtějším okamžiku však příběh skončil. Pokud se žáci budou chtít dozvědět, jak se Luke dostal ze spárů čarodějnic, budou si muset knihu dočíst.

Ani žáci druhého stupně nepřišli zkrátka. Těm herci formou scénického čtení představili knihu Útěk Kryšpína N. spisovatelky Ivony Březinové, známé české autorky, jejíž tvorba je zaměřena na nejmladší čtenáře. Za svou tvorbu byla oceněna Zlatou stuhou, cenou každoročně udělovanou tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež.

Žákům byl nastíněn příběh Kryšpína N., který si procházel šikanou ze strany svých spolužáků a vše vygradovalo na škole v přírodě, odkud nešťastný hoch utekl.
Jak vše nakonec dopadlo a jaký byl další osud Kryšpína zaznělo jen v malých náznacích, takže je opět na žácích, zda se ke knize vrátí a dočtou si ji až do samotného konce.

                                                                                                                          Mgr. Doris Bažíková 

                                                                                                                          Mgr. Radka Pavelková

IMG_20230516_080224.jpg

IMG_20230516_080844.jpg