Smaller Default Larger

Na konci září se sešli žáci prvního stupně v tělocvičně školy, aby zhlédli divadelní představení Nová dobrodružství veverky Zrzečky. Tato barevná pohádka volně navazuje na motivy slavné dětské knížky. Jde o kombinované loutkoherecké představení, vyprávění ze života lesních zvířátek, ztvárněných maňáskovými loutkami, kterým dodává život především komunikace s živými herci i s dětmi z publika. Maličká veverka spolu s ostatními zvířátky pomohla vypátrat, kdo ukradl hodinky panu hajnému.

V druhé části představení pak společně potrestali člověka, který se v lese neuměl chovat. Smyslem celého představení je vytvoření pozitivního vztahu k přírodě a všem živým tvorům.

Žáci druhého stupně také nepřišli zkrátka. Ti zhlédli představení s názvem Divadelní cestopis. Společně s herci „se prošli“ známými ukázkami ze slavných divadelních her neméně slavných dramatiků. Nejdříve „se setkali“ s tragickým Hamletem Williama Shakespeara, poté s hypochondrem Arganem ze hry Zdravý nemocný od Moliéra, nezapomnělo se ani na sympatického a nešťastně zamilovaného Cyrana z Bergeracu dramatika Edmonda Rostanda, nechyběl ani komický, dvojí službou zaneprázdněný a totálně zmatený Trufaldino ze hry Sluha dvou pánů od Carla Goldoniho a putování skončilo v moravské vesnici v domě mlynáře Vávry a jeho nešťastné ženy Maryše.
Žáci si tak připomněli známá díla a jejich tvůrce. Herci se snažili svým ztvárněním přiblížit náctiletému publiku, a to se jim opravdu povedlo. Občas do svých výstupů začlenili i nějaké žáky, občas improvizovali a všichni se skvěle bavili. Nakonec všichni žáci odměnili výkony herců bouřlivým potleskem.
                                                                                          Mgr. Doris Bažíková a Mgr. Radka Pavelková

IMG_2130
IMG_2131
IMG_2132
IMG_2133
IMG_2134
IMG_2135
IMG_2136
IMG_2137
IMG_2138
IMG_2139
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10