Školní družina

Je teplo a počasí nás láká ven. Proto většinu času trávíme na hřišti nebo školní zahradě. Tam máme k dispozici nové herní prvky, které hojně využíváme. Děti hrají fotbal, míčové hry, pohybové hry, vaří na nové dřevěné kuchyňce. Na zahradě pozorují život drobných živočichů a hmyzu.

Ta nás vítá každý den u dveří družiny. Je z papíru a děti si ji samy vyrobily.

Tento měsíc se nesl v duchu Vánoc. Na Mikuláše jsme si zasoutěžili alespoň ve třídě, četli jsme si o narození Ježíška a povídali si o vánočních zvycích. Vyráběli a kreslili jsme andílky, ozdoby, kapry, stromečky a vše co souvisí s Vánoci.

I když byl pro nás tento měsíc kratší a bylo nás o něco méně, povídali jsme si o svatém Martinovi, který přijíždí na bílém koni.

Podzimní ovoce jsme nejenom otiskovali, ale si o nich i povídali. Naučili jsme se tančit mazurku za zpěvu písně ,,Měla babka čtyři jabka“.