Školní družina

Na začátku školního roku jsme se seznámili, nejen s prostředím školní družiny, ale i se všemi jejími návštěvníky. V 1. oddělení budeme celý rok cestovat za zvířátky po celém světě a ve 2. oddělení budeme cestovat po světě a seznamovat se s životem na různých kontinentech. Založili jsme si cestovatelské pasy, do kterých budeme lepit obrázky za splněné úkoly.

Provoz školní družiny ve školním roce 2022-2023

- ranní družina 6:30 – 7:40 (příchod možný do 7:15)
- odpolední družina 11:40 – 16:00

Školní družina zabezpečuje žákům náplň volného času po vyučování.
Během celého školního roku budou probíhat činnosti vycházející ze ŠVP školní družiny ZŠ a MŠ Milotice. Zaměřujeme se na proměny přírody, poznávání okolí, chování mezi kamarády, upevňujeme hygienická pravidla. Děti mohou sportovat, malovat, kreslit, vyrábět, hrát didaktické hry, stolní hry, hrát si …vše probíhá nenásilnou formou a je jen na dobrovolnosti každého vybrat si to, co ho baví.

Po delší odmlce jsme se opět mohli sejít s rodiči a jejich dětmi na již tradiční akci školní družiny. Jde o symbolické zakončení školního roku v podobě zábavného odpoledne s vyhodnocením naší celoroční družinové hry.

S dětmi jsme si vyprávěli o životě včely medonosné a slunéčka sedmitečného.

Také jsme si je vyrobili a namalovali.

Jaro je v plném proudu a my využíváme každého krásného dne k pobytu na školní zahradě.

Povídáme si o změnách v přírodě, kytkách a zvířátkách, o velikonočních svátcích.