Zápis do MŠ 2024/2025

Organizace zápisu k předškolnímu vzdělávání

Základní školy a mateřské školy Milotice, okres Hodonín

Zápis k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2024/2025 se bude konat v termínu
6. 5. a 7. 5. 2024 od 9.00 – 15.00, a to v kanceláři MŠ - vchod od jídelny (Školní 375, Milotice).

Ve výjimečných případech (naléhavé důvody, zdravotní důvody, karanténa aj.) lze podat žádost o přijetí dítěte po předchozí telefonické domluvě se školou do 7. 5. 2024.

1. Počet dětí, které je možné přijmout

Ve školním roce 2024/2025 bude přijato celkem 21 dětí.

2. Kritéria pro přijímání dětí

Kritéria pro přijímání dětí jsou vyvěšena na www.zsmilotice.cz a na budově školy. Zápis je povinný pro děti, které dovrší věku 5 let k 31. 8. 2024, pokud ještě do mateřské školy nedocházejí.

3. Povinné náležitosti žádosti o přijetí k předškolnímu vzdělávání v případě písemného podání žádosti:

Zákonný zástupce vyplní "žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání", která je k dispozici na webu www.zsmilotice.cz.

Zastupuje-li dítě jiná osoba než jeho zákonný zástupce, je podstatné, aby doložila své oprávnění dítě zastupovat.

4. Doložení řádného očkování dítěte

Podmínkou přijetí dítěte do MŠ je podle § 50 zákona o ochraně veřejného zdraví splnění povinnosti podrobit se stanoveným pravidelným očkováním nebo mít doklad, že je dítě proti nákaze imunní (očkování dle dětského očkovacího kalendáře hrazeného v ČR platného k 1. 1. 2022. (Očkovací kalendář je k dispozici zde) nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci. Tato povinnost se netýká dítěte, které plní povinné předškolní vzdělávání.

Pro doložení této povinnosti zákonný zástupce prohlásí, že je dítě řádně očkované (vzor je na www.zsmilotice.cz) a doloží kopii očkovacího průkazu.

V případě, že dítě nebylo očkováno podle očkovacího kalendáře, musí zákonný zástupce kontaktovat praktického lékaře a vyžádat si od něj potvrzení, že je dítě proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci.

Vedle doložení dokladu o očkování nemusí zákonný zástupce pro účely správního řízení o přijetí do mateřské školy dokládat žádné jiné vyjádření nebo potvrzení lékaře.

5. Další informace

Pokud dítě bylo již vyšetřeno ve školském poradenském zařízení, zákonný zástupce přikládá kopii doporučení.

Má-li ředitel školy pochybnosti o pravosti doložených dokladů, může vyžádat po zákonných zástupcích jejich originál nebo ověřenou kopii.

Povinnost plnit předškolního vzdělávání budou mít děti, které dosáhnou do 31. 8. 2024 pěti let. Zákonný zástupce může místo povinného předškolního vzdělávání v MŠ zvolit individuální vzdělávání. Dítě pak vzdělává doma sám, vzdělávat ho může i jiná osoba, nebo navštěvuje jiné zařízení, než je mateřská škola. Zákonný zástupce musí nicméně i tak přihlásit dítě k zápisu k předškolnímu vzdělávání. Žádost o individuální vzdělávání dítěte předá řediteli školy zároveň s přihláškou k zápisu nebo nejpozději 3 měsíce před počátkem školního roku.

6. Seznam přijatých dětí bude vyvěšen na webu školy pod registračními čísly po ukončení správního řízení.

7. Rozhodnutí o nepřijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání bude oznámeno zákonnému zástupci písemně.